تن مگ » کسب و کار » لیست 10 تا از مشاغل پر درآمد در ایران و جهان

لیست 10 تا از مشاغل پر درآمد در ایران و جهان

لیست 10 تا از مشاغل پر درآمد در ایران و جهان
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

یکی از مهم ترین دغدغه افرادی که همواره به دنبال پیشرفت، کسب و افزایش درآمد هستند، پیدا کردن مشاغل پر درآمد است که سود زیادی برای آن ها به همراه دارد. بدیهی است که با کسب درآمد زیاد و پیدا کردن شغل خوب، می توان به بسیاری از آرزوهای بزرگ دست پیدا کرد و احساس استقلال مالی بهتری داشت.

از طرفی بسیاری از افراد برای آینده شغلی خود نگران هستند و به دنبال راهی برای افزایش درآمد خود یا تغییر شغل و پیدا کردن شغل پر درآمدتر هستند. همه این نگرانی صرفا برای داشتن رفاه مالی بیشتر، و زندگی راحت تر است.

به همین دلیل برخی افراد که از شغل و درآمد فعلی خود ناراضی هستند، چند شغل متفاوت انتخاب می کنند تا راه های درآمدی بیشتری داشته باشند. در صورتی که شما نیز چنین دغدغه ای دارید، همراه ما باشید تا با 10 شغل پر درآمد در ایران و جهان آشنا شوید.

 

آیا شغل پر درآمد در ایران وجود دارد؟

هر چند این سوال به نظر بی اهمیت به نظر می رسد، اما افرادی که با یک شغل رفاه مالی مناسبی ندارند، همواره می پرسند که آیا شغل پر درآمد در ایران وجود دارد؟ مشاغل زیادی در ایران و سراسر دنیا وجود دارد که درآمد و سود زیادی دارد. اما همه این شغل ها از ابتدا سود زیادی نداشته اند و با سرمایه و سود کم شروع شده است.

در واقع فردی که ماهانه درآمد کلان و زیادی دارد، مسیر و ناهمواری های زیادی را قطعا طی کرده تا به یک نقطه امن و درآمد زیاد رسیده است. بنابراین در جواب آیا شغل پر درآمد در ایران وجود دارد؟ باید گفت: بله. اما نکته مهم تقویت مهارت ها، به دست آوردن تجربه و دانش کافی در مورد آن حوزه کاری، ارتباط موثر و قوی با مشتریان مخاطب آن کسب و کار، و همچنین رعایت و توجه به اصول و برنامه ریزی های مالی است.

 

معرفی مشاغل پر درآمد در ایران و دنیا

معرفی مشاغل پر درآمد در ایران و دنیا

در ایران و جهان برخی مشاغل به عنوان پر درآمد شناخته می شود که افراد فعال در این حرفه ها و مشاغل، علاوه بر کسب تجربه، مهارت و دانش تخصصی آن را گذارنده و چند سال متوالی زحمت کشیده اند. برای مثال مشاغلی مانند پزشکان، جراحان زیبایی، صنعت گردشگری، وکالت و… نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای دیگر نیز جز مشاغل پر درآمد شناخته می شوند.

با این وجود خوشبختانه با امکان دسترسی آسان و سریع به اینترنت، مشاغل جدید و نو ظهور دیگری نیز در ایران وجود دارد که درآمد زیادی برای افراد فعال در این مشاغل به همراه دارد. به همین منظور در ادامه این مقاله به معرفی مشاغل با درآمد بالا که در خانه نیز می توان به درآمدهای زیادی رسید، می پردازیم.

 

مشاغل آنلاین پر درآمد

راه اندازی و فعالیت برای کسب و کارهای اینترنتی، یکی از بهترین مشاغل با درآمد بالا در ایران محسوب می شود. در واقع امروزه کسب و کارهای اینترنتی به عنوان یکی از بهترین مشاغل پر درآمد در ایران محسوب می شود که نیاز به سرمایه زیادی هم دارد.

اما نکته حائز اهمیت این است که باید در مورد شغل اینترنتی مورد نظرتان مهارت، دانش و به ویژه تسلط کافی داشته باشید. علاوه بر این، یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در مشاغل اینترنتی، داشتن خلاقیت و استفاده از ایده های نو و جدید است. بنابراین می توان گفت طبق بررسی های انجام شده، مشاغل زیر جز بهترین شغل های پر درآمد در ایران هستند:

 

1. دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین)

همان طور که می دانید با رشد و پیشرفت زیاد در حوزه اینترنت و کسب و کارهای آنلاین، کم کم مشاغل سنتی که به صورت حضوری کار و فعالیت دارند، منسوخ شده اند و مشاغل جدید و آنلاین جایگزین آن ها شده است. به همین دلیل می توان گفت که یکی از بهترین مشاغل پر درآمد در ایران، دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین است.

خوشبختانه امروزه روش ها و کانال های مختلفی برای یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که می توانید با شرکت در آن ها با مهارت های مختلف جذب مشتری، افزایش فروش، بهبود و مدیریت ارتباط با مشتری و… آشنا شوید. با تقویت مهارت های دیجیتال مارکتینگ و شرکت در آموزش های حرفه ای این حرفه، قطعا می توانید از مزایای مختلف آن که کسب درآمد زیاد است، بهره مند شوید.

 

2. طراحی سایت، سئو و تولید محتوا

طراحی سایت، سئو و تولید محتوا

طراحی سایت، سئو و تولید محتوا سه دسته از آموزش ها و حرفه های زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ هستند که در دنیای پر رقابت امروز تقریبا همه مشاغل به آن نیاز دارند. همان طور که می دانید در شبکه های اجتماعی و سایت ها و کلیه پلتفرم های آنلاین، کاربران و مخاطبان با دیدن محتوای متنی، ویدئویی و صوتی تمایل بیشتری برای ماندن در صفحه ای از پیج اینستاگرام یا صفحه ای از سایت دارند.

به همین دلیل وجود محتوا برای کلیه مشاغل آنلاین بسیار ضروری است. علاوه بر این، بسیاری از کاربران زمان خرید کردن و انتخاب محصول چند بار در مورد یک محصول با جستجو کردن در مورد آن تحقیق می کنند. به همین دلیل داشتن سایت می توان گفت تقریبا برای همه مشاغل مورد نیاز است. بنابراین تفاوتی ندارد که کجا و چه محصولی می فروشید؟

بلکه با حضور در دنیای آنلاین می توانید محصولات خود را به گروه بزرگی از مخاطبین و مشتریان معرفی کنید و از این راه درآمد داشته باشید. اما نکته حائز اهمیت این است که وجود سایت به نوعی یک اعتبار برای کسب و کار محسوب می شود و وجود آن ضروری است.

بنابراین طراحی سایت نیز امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و درخواست طراحی سایت نیز افزایش یافته است. علاوه بر انجام اقدامات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و به اصطلاح سئو کردن آن بسیار ضروری و حائز اهمیت است. چرا که با استفاده از انجام تکنیک های SEO و بهینه کردن سایت، می توان در نتایج جستجوی گوگل حضور داشت تا کاربران و خریداران بیشتری شما را ببیند و برای خرید اقدام کنند.

بنابراین با یادگیری این سه مهارت نیز و شبکه سازی کردن، می توان درآمد زیاد و قابل توجهی داشت. مزیت این سه شغل این است که امکان پرداختن به آن هم به صورت حضوری و هم آنلاین (فریلنسری) وجود دارد. فقط کافی است که ابتدا بر مفاهیم و اصول طراحی سایت، سئو و تولید محتوا تسلط کافی و زیادی داشته باشید تا به مرور زمان مشتریان زیادی به دست آورید و از این راه کسب درآمد کنید.

 

3. مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

همان طور که می دانید در ایران امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها بسیار گسترش یافته است. به صورتی که فروشگاه های کوچک و حتی خانگی و حتی تولید کنندگان بزرگ با استفاده از شبکه های اجتماعی و تبلیغات توانسته اند فروش خود را چند برابر کنند.

به همین دلیل یکی از بهترین مشاغل پر درآمد در ایران که حتی مورد استقبال تولید کنندگان بزرگ و فروشندگان هم قرار گرفته، مدیریت شبکه های اجتماعی است. بدین صورت که اگر مدیر یک فروشگاه وقت، انرژی یا دانش کافی در مورد شبکه های اجتماعی نداشته باشد، با استخدام مدیر یا ادمین شبکه های اجتماعی علاوه بر ایجاد شغل برای افراد علاقه مند، می تواند تحولات زیادی برای کسب و کار خود ایجاد کند.

 

4. برنامه نویسی

برنامه نویسی

شاید اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، اما خوشبختانه امروزه زبان های برنامه نویسی مختلفی وجود دارد که با یادگیری آن ها می توان به صورت آنلاین هم در شرکت های معتبر استخدام شد و درآمدهای زیادی به دست آورد. به طور کلی زبان های برنامه نویسی مختلفی از جمله برنامه نویسی HTML، CSS، C#، C++، پایتون، JAVA Script (جاوا اسکریپت)، ASP.Net، PHP، و… وجود دارد که از هر کدام از آن ها می توان برای شاخه های مختلف استفاده کرد.

از طرفی خوشخبتانه امروزه امکان یادگیری این زبان های برنامه نویسی به صورت آنلاین هم فراهم شده است. بنابراین تفاوتی ندارد که مدرک خود را از کدام دانشگاه گرفته اید، یا چه سنی دارید؟ بلکه با یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی ذکر شده، می توانید به صورت آنلاین و فریلنسری هم به درآمدهای بسیار کلان دست پیدا کنید.

 

5. تدریس آنلاین

تدریس آنلاین

همان طور که در پاراگراف های بالاتر هم ذکر شد، وجود و گسترش اینترنت در سراسر ایران مشاغل زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. به همین دلیل افرادی که به دنبال یادگیری حرفه ها و مهارت های جدید هستند، صرفا به کلاس های آموزشی و حضوری اکتفا نمی کنند و علاقه دارند که آموزش های تکمیلی را هم فرا گیرند.

از طرفی افرادی که علاقه به شرکت در دوره ها و آموزشگاه های حضوری ندارند، معمولا کلاس های آنلاین و غیر حضوری را ترجیح می دهند. همچنین خوشبختانه امکان شرکت در دوره های آنلاین بین المللی نیز وجود دارد. از طرفی افرادی که مهارت و دانش کافی در مورد حوزه های مختلف دارند، می توانند با تدریس آنلاین درآمدهای بسیار بالایی را به دست آورند.

برای تدریس آنلاین نیز صرفا کافی است که تجهیزات ساده برای فیلمبرداری و در صورت بودجه داشتن، تجهیزات صدا برداری را فراهم کرده و سپس شروع به آموزش دادن کنید. علاوه بر این، در صورت لزوم امکان ضبط کردن دوره های آنلاین و سپس فروش و عرضه آن تا مدت های طولانی نیز وجود دارد.

 

6. طراحی مد و لباس

طراحی مد و لباس

امروزه در مقایسه با گذشته عموم مردم به تیپ و استایل و لباس پوشیدن خود اهمیت زیادی می دهند. به همین دلیل افرادی که به دنبال پوشیدن و پیدا کردن استایل های خاص و جذاب هستند، همواره به دنبال مٌد و ترندهای روز دنیا هستند.

همین موضوع سبب رونق گرفتن شغل طراحی مد و لباس شده است. از طرفی سلبریتی ها، افراد مشهور، بازیکنان فوتبال، و حتی افرادی که بودجه و توان مالی مناسبی دارند، برای مراسم های مهم خود از طراحان مد و لباس می خواهند که لباس نامزدی و عقد و عروسی آن ها را طراحی کنند.

از طرفی افرادی که مهارت و تجربه زیادی برای فعالیت در این حرفه دارند، از طریق همکاری با شرکت های فعال در حوزه مد و لباس می توانند درآمد زیادی به دست آورند.

 

7. راهنمای تور (tour leader)

راهنمای تور (tour leader)

همان طور که می دانید ایران جز یکی از زیباترین کشورهای جهان محسوب می شود که آثار باستانی و جاذبه های گردشگری زیادی دارد. به همین دلیل میزان استقبال افراد ساکن در ایران و حتی گردشگران خارجی برای بازدید از این اماکن تفریحی و گردشگری بیش از پیش افزایش یافته است.

همین موضوع سبب شده که تیم ها و افراد فعال و علاقه مند به گردشگری از این فرصت استفاده کنند و تورهای گردشگری زیادی را برگزار کنند. راهنمای گردشگر یا تورلیدر فردی است که آشنایی و تسلط کامل بر گردشگری یک شهر از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه های طبیعی و… دارد و افرادی که در تور حضور دارند را راهنمایی می کنند.

بنابراین می توان گفت شغل راهنمای تور و گردشگری نیز جز یکی از بهترین مشاغل پر درآمد در ایران شناخته می شود.

 

8. طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون

افراد مختلف در عصر امروز به دنبال روش ها و راه هایی برای بهبود وضعیت ظاهری خود هستند. به همین دلیل می توان گفت که مد و زیبایی نیز در این زمینه بی تاثیر نبوده و افرادی که بودجه کافی و علاقه زیادی به ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل یا محل کار خود دارند، از طراحان و افراد فعال در حوزه طراحی دکوراسیون کمک می گیرند.

با توجه به این که میزان استقبال افراد مختلف به طراحی دکوراسیون، بازسازی و… افزایش یافته، افرادی که بودجه کافی برای ساختمان سازی ندارند، اقدام به بازسازی محل کار یا منزل خود می کنند. از طرفی افراد سرمایه داری که به بهبود وضعیت ظاهری محل کار یا منزل خود اهمیت می دهند، با دعوت از طراحان دکوراسیون همواره تغییراتی در مکان مورد نظر ایجاد می کنند.

به طور کلی طراحی دکوراسیون به چند زیر مجموعه مختلف از جمله  طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی فروشگاه ‌های تجاری و طراحی فضای سبز و… تقسیم می شود که هر کدام متخصص حرفه ای خود را دارد.

 

9. آرایشگری (برای بانوان)

آرایشگری (برای بانوان)

اهمیت دادن به زیبایی چهره و حتی اندام امروزه بیش از پیش مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است. به همین دلیل خانم ها برای حضور در جوامع و مکان های مختلف و حتی ساده هم ترجیح می دهند چهره ای آراسته و زیبا داشته باشند. این موضوع برای مراسم های خاص مانند جشن عقد، عروسی، نامزدی، تولد، شب یلدا، و… نیز افزایش بیشتری داشته و اهمیت زیادی دارد.

به همین دلیل علاوه بر این که میزان استقبال و تمایل خانم ها برای رفتن به آرایشگر افزایش یافته، تعداد سالن های زیبایی و آرایشگران نیز افزایش چشمگیری داشته است. به همین دلیل می توان گفت یادگیری حرفه آرایشگری و پرداختن به آن نیز سود و درآمد بسیار زیادی برای افراد علاقه مند به همراه دارد.

علاوه بر این، با توجه به این که آرایشگری زیر شاخه های مختلفی دارد کافی است یکی از مهارت های کاشت ناخن، کاشت و اکستنشن مژه، لیفت ابرو، لیفت مژه، تاتو بدن و ابرو، پدیکور و مانیکور، شینیون، میکاپ و… را یاد بگیرید و در یک آرایشگاه مشغول به کار شوید.

 

10. مربی (کوچینگ)

مربی (کوچینگ)

اگر شناخت کافی در مورد کوچینگ ندارید، در این مورد باید گفت که کوچینگ یکی از مهم ترین زیر مجموعه های توسعه فردی است که امروزه مورد توجه افراد علاقه مند به رشد و پیشرفت قرار گرفته است. در فرایند کوچینگ، یک فرد با تجربه به نام کوچ (Coach) یا مربی آموزش ها و راهنمایی های لازم را به فرد یا مشتری مورد نظر برای بهبود و دستیابی به اهداف شخصی یا رشد شغلی ارائه می کند.

اهمیت این موضوع تا حدی افزایش یافته که حتی افراد بزرگ و مشهور در دنیا هم یک مربی کوچینگ شخصی دارند تا در شرایط مختلف آن ها را راهنمایی کرده و آن ها در مسیر توسعه فردی یا شغلی قرار دهد.

 

جمع بندی

به دست آوردن پول زیاد و درآمد بالا برای همه ما حائز اهمیت است. به همین دلیل پیدا کردن شغل مناسب که سود و درآمد زیادی به همراه داشته باشد، در درجه اول قرار دارد. در صورتی که به دنبال انتخاب شغل های پر درآمد هستید و هنوز مردد مانده اید، این مقاله برای شماست.

در این مطلب به معرفی 10 شغل پر درآمد در ایران و دنیا و شرایط فعال در آن ها پرداخته شد. با مطالعه این مطلب می توانید اطلاعات کافی در مورد مشاغل پر درآمد در ایران به دست آورید و با شناخت کافی در این مسیر گام بردارید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *