تن مگ » فیلم و سریال » لیست 10 تا از بهترین فیلم های ترسناک در دنیا!

لیست 10 تا از بهترین فیلم های ترسناک در دنیا!

لیست 10 تا از بهترین فیلم های ترسناک در دنیا!
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

بهترین فیلم ترسناک

سینمای دنیا و ایران هر ساله فیلم های مختلفی با ژانرهای متفاوت می سازد و به نمایش می گذارد. یکی از پر طرفدارترین ژانرها که صرفا علاقه مندان خاصی دارد، ژانر ترسناک است. در فیلم هایی که ژانر ترسناک دارند به مسائل مختلفی از جمله جن گیری، احضار روح، خشم و نفرت و… پرداخته می شود.

مقاله پیشنهادی:
بهترین سریال های جهان

به همین دلیل ممکن است برخی افراد علاقه ای به صرف زمان برای مشاهده کردن این نوع فیلم ها نداشته باشند. از طرفی با توجه به این که فیلم های ترسناک به صورتی ساخته می شوند که قابلیت درگیر و مشغول کردن ذهن افراد را حتی تا روزها و ماه ها دارند، انتخاب فیلم ترسناک با کیفیت و خوب نیز اهمیت زیادی دارد.

 

لیست بهترین فیلم های ترسناک

در صورتی که به دیدن فیلم های ترسناک علاقه دارید و به دنبال لیستی از بهترین فیلم های ترسناک دنیا می گردید، همراه ما باشید تا به معرفی 10 فیلم برتر ترسناک بپردازیم.

 

1. فیلم آکیولوس (Oculus)

فیلم آکیولوس (Oculus)

اگر شناخت کافی از فیلم های ژانر وحشتناک و ترسناک داشته باشید، حتما مایک فلنگن را به عنوان یکی از بهترین کارگردانان فیلم های ترسناک می شناسید. این کارگردان با خلق صحنه های بسیار خلاقانه و خاص به عنوان یکی از بهترین کارگردانان ژانر ترسناک در دهه اخیر شناخته می شود.

یکی از بهترین فیلم های ترسناک با کارگردانی مایک فلنگن، فیلم آکیولوس (Oculus) است. این فیلم حول محور مشکلات و مسائل خانوادگی می چرخد. در این فیلم به اثرات ناگواری که کودکان در کودکی تجربه کرده اند و اثر آن تاکنون در زندگی آن ها به جا مانده، می پردازد. تیم راسل و کایل دو شخصیت مهم در این فیلم و با یک دیگر خواهر و برادر هستند که تجربه و آسیب های زیادی را در سن کودکی داشته اند.

داستان از این قرار است که پدر تیم و کایل 11 سال پیش مادر آن ها را به قتل رسانده و تیم نیز پدر خود را با گلوله کشته است. پس از آن تیم در بیمارستان روانی بستری بوده و در طی این مدت سعی دارد که بفهمد در گذشته چه آسیب هایی به خانواده او رسیده است.

تیم برای نشان دادن و تعریف داستان کودکی اش مجبور می شود که در اولین مقالات خود با خواهرش بعد از مدتی طولانی، داستان خاطراتی را تجربه و مشاهده کرده، تعریف کند. پس از آن داستان ها و مشکلاتی که سبب شده پسر خانواده با مشکلات و بیماری های روانی دست و پنجه نرم کند، به نمایش گذاشته می شود. با انتخاب فیلم آکیولوس به دنیای ماوراء رفته و حکایاتی از تسخیر شدن را مشاهده خواهید کرد.

 

2. فیلم اره (SAW)

فیلم اره (SAW)

یکی از نام آشناترین فیلم های ترسناک برتر در دنیا، فیلم اره (saw) است. یکی از بهترین ویژگی های این فیلم، موضوعات پیچیده و بغرنج آن در طی داستان فیلم و استفاده بی نظیر کارگردان از طریق فلش بک برای داستان ‌سرایی کردن و به نمایش گذاشتن ابتکارات بسیار منحصر به فرد است.

داستان فیلم از این قرار است که دو غریبه که یک دیگر را نمی شناسند، در یک اتاق نا شناس که حتی محل آن را نمی دانند، از خواب بیدار می شوند. پس از آن فردی با شخصیت مرموز به نام Jigsaw  معماهای مهلک و ترسناکی را طرح می کند تا این دو نفر به دنیای پیرامون خود و مکانی که در آن حضور دارند، پی ببرند.

 

3. فیلم داستان دو خواهر (A Tale of Two Sisters)

فیلم داستان دو خواهر (A Tale of Two Sisters)

فیلم داستان دو خواهر با شخصیت پردازی بی نظیر کارگردان کره ای آن به نام کیم- جی وون به عنوان یکی از پر فروش ترین فیلم های کره شناخته می شود. داستان پردازی روانشناسانه این کارگردان به صورتی است که بهترین فیلم سازان و کارگردانان دنیا عقیده دارند که نمونه دیگر این فیلم در هالیوود هم ساخته نخواهد شد.

این فیلم از یک افسانه قدیمی کره‌ای به نام «Jangha and Hongryeon»  الهام گرفته شده و کل داستان حول محور داستان ها و روایت های دو خواهر می چرخد. داستان از آن جایی شروع می شود که یک دختر جوان پس از فوت مادرش، موضوع مرگ او را باور نکرده و در یک کلینیک روانی بستری می شود.

او پس از مرخص شدن از کلینیک روانی در خانه ای با پدر، خواهر و نا مادری اش زندگی می کند. هر دو خواهر از نامادری شان نفرت دارند و در طی داستان با روایت ها و اتفاقاتی نیز مواجه می شوند. یکی از بهترین ویژگی های فیلم داستان دو خواهر این است که ساختار بصری و المان های بسیار منحصر به فرد و زیبایی دارد.

در ابتدا ممکن است تصور کنید که داستان این فیلم کمی گیج و خسته کننده است. در صورتی که اگر با دقت و تمرکز بیشتر آن را مشاهده کنید، از پیوند زدن داستان های مختلف به یک دیگر در طول این فیلم لذت خواهید برد.

 

4. فیلم بابادوک (The Babadook)

فیلم بابادوک (The Babadook)

یکی از شخصیت های اصلی فیلم بابادوک با نقش آفرینی اسی دیویس به نمایش گذاشته می شود. زنی که شوهر خود را در یک تصادف دلخراش و سخت از دست داده و مجبور است پسر 6 ساله اش را به تنهایی بزرگ کند. پسر این زن سام نام دارد و زمانی که پدرش از دنیا رفت، او با مشکلات زیادی به دنیا آمد.

به صورتی که بزرگ کردن سام به تنهایی کار آسانی نیست. مادرش با وجود این که سام را خیلی دوست دارد، پس از روبرو شدن و شنیدن داستان های تخیلی و ترسناک او، وحشت می کند. زمانی که سام بزرگ می شود، شروع به نشان دادن رفتارهای غیر عادی می کند که تحمل آن برای مادرش سخت می شود.

یکی از رفتارهای غیر عادی سام تعریف کردن و رویا پردازی های عجیب و غریب در مورد هیولایی ترسناک به نام Babadook است. در طی این فیلم با داستان ها و صحنه هایی ترسناک و خارج از تصور روبرو خواهید شد.

در صورتی که به صورت عمیق به داستان های این فیلم نگاه کنید، متوجه اهمیت اندوه و مشکلات بزرگ کردن یک کودک مشکل‌ دار توسط یک مادر تنها می شوید. در واقع بابادوک در این داستان نمادی از ترس های واقعی و البته مهم یک کودک در زندگی او در دوران کودکی است.

 

5. فیلم شهدا (Martyrs)

فیلم شهدا (Martyrs)

یکی از جذاب ترین و خیره کننده ترین فیلم های ترسناک و برتر در دنیا فیلم شهدا است که توسط پاسکال لوژیه تولید شد. این فیلم با وجود این که صحنه های دلخراش و خونین دارد، اما با داستانی منحصر به فرد و خاص یک فیلم ترسناک بسیار شوک کننده شناخته می شود.

در واقع در طی داستان این فیلم به صورت ناباورانه ای افراطی گرایی را توجیه می کند و به آن باور دارد. به همین دلیل در پایان فیلم تصور می کنید که همه افراطی گرایی هایی که وجود داشته و مشاهده کرده اید، کاملا عادی و قابل قبول است. در واقع این تاثیر نشان دهنده وحشت شدیدی است که این فیلم در روح و روان بیننده ایجاد می کند.

داستان فیلم شهدا از این قرار است که زنی به نام لورین جوین در کودکی روده شده و به مدت یک سال مورد اذیت و آزارهای شدید و سختی قرار گرفته است.  اما پس از مدتی به سختی می تواند از دست ربایندگان فرار کرده و خود را نجات دهد. 15 سال بعد از این ماجرا زمانی که این زن، خانه ربایندگان را پیدا می کند، سعی دارد از افرادی که او را در کودکی آزار و اذیت کرده اند، انتقام بگیرد.

اما در طی این انتقام خونین و سخت، این زن با اتفاقات ناگوار و توطئه آزار دهنده دیگری برخورد می کند که باعث می شود شرایطش از قبل هم دشوارتر شود. در این فیلم مفصل و طولانی صحنه ها و داستان ها و تجربه هایی تلخ و فراموش نشدنی، را مشاهده خواهید کرد.

 

6. فیلم مثلث (Triangle)

فیلم مثلث (Triangle)

یکی از بهترین ویژگی های فیلم مثلث این است که با  ژانر علمی- تخیلی یک داستان و فیلمی ترسناک را به نمایش می گذارد. داستان فیلم مثلث از این قرار است که زنی با گروهی از دوستانش به یک سفر دریایی می روند و پس از ساعاتی به دلیل بروز طوفان شدید در اقیانوس، قایق آن ها واژگون می شود.

اما خوشبختانه پس از مدت کوتاهی یک کشتی اقیانوس پیما که می توان گفت کشتی نجات است، جسی و دوستانش را نجات می دهد. اما داستان جالب این فیلم این است که در این کشتی همه چیز عجیب و غریب می باشد. این کشتی در ابتدا خالی از سکنه و مسافر به نظر می رسد، اما پس از مدتی یک نفر که نقاب بر چهره اش دارد، وارد صحنه شده و شروع به تیر اندازی کردن به دوستان جسی می کند.

با تماشای فیلم مثلث تا این صحنه ممکن است تصور کنید که با داستانی جنایی روبرو هستید، در صورتی که این گونه نیست و داستان به طور عجیبی پیچیده می شود. با دیدن فیلم مثلث که نوعی حلقه زمانی است، پیچیده ترین موضوعات و داستان ها را مشاهده خواهید کرد و ممکن است سردرگم شوید.

 

7. فیلم جادوگر (the witch)

فیلم جادوگر (the witch)

یکی از جذاب ترین فیلم های ترسناک در سال 2016 میلادی به عنوان ترسناک ترین فیلم با ژانر وحشتناک شناخته شد، فیلم جادوگر است. داستان فیلم جادوگر به روایت و بررسی این موضوع می پردازد که خانواده ای که به شدت با ایمان هستند و به موضوعات مذهبی اعتقاد دارند، چگونه زیر بار فشارهای سخت زندگی این گونه می شکنند و آسیب می بینند؟

داستان این فیلم از این قرار است که یک خانواده از پیوریتن‌های نیوانگلند را در دهه 1630 میلادی توسط نیروهای اهریمن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. این خانواده در مزرعه شان زندگی می کنند و پس از مدتی شاهد رفتارهای عجیب و غریبی از حیوانات خانگی شان هستند.

محصولا مزرعه آن ها از بین می رود، و یکی از فرزندان این خانواده هم توسط نیروهای اهریمن تسخیر می شود. در طی اتفاقاتی که در طی فیلم جادوگر مطرح می شود، اعضای خانواده به دخترشان توماسیون مشکوک می شوند و به او جادوگر می گویند. از جمله بهترین ویژگی های فیلم جادوگر پرداختن به موضوعات تاریخی، موضوعات پیچیده و مذهبی، سرکوب زنان، تعصب، و سایر موضوعات ناراحت کننده دیگر است.

 

8. فیلم خانه او (his house)

فیلم خانه او (his house)

یکی از جذاب ترین فیلم های ترسناک دیگر که در سال 2020 میلادی اکران شد، فیلم خانه او است. در فیلم خانه او به داستان یک زوج پناهنده که از سودان به انگلستان آمده اند، می پردازد. در طی داستان فیلم این زوج جوان به دلیل وجود جنگ در سودان، قصد پناهنده شدن در انگلستان به امید دور شدن از جنگ و فقر و قحطی و شروع یک زندگی آرام را دارند.

در ابتدای این فیلم به قصه دلیل پناهندگی این زوج پرداخته می شود و این که قصد آن از پناهنده به دست آوردن آرامش است. در صورتی که آن ها در شهر جدیدشان هم آرامشی را تجربه نمی کنند. به طور کلی می توان گفت که فیلم خانه او یک دارم دلهره آور است که در طول داستان فیلم صحنه هایی از دلهره و هیجان را مشاهده خواهید کرد.

 

9. فیلم بدو عزیزم بدو

فیلم بدو عزیزم بدو

فیلم بدو عزیزم بدو یکی از جدیدترین فیلم های ترسناک برتر در دنیا است که در سال 2020 میلادی اکران شد. کارگردان این فیلم بی نظیر شانا فستا و بازیگران آن الا بالینسکا، پیلو آزبک، کلارک گرگ، امل امین، دایو اوکینی و… هستند. داستان این فیلم به نوعی ترکیبی از داستانی عاشقانه و ترسناک است که در ادامه قرار عاشقانه یک زوج عاشق به ملاقلات و قرار خشونت آمیز تبدیل می شود.

 

10. فیلم کینه (The Grudge)

فیلم کینه (The Grudge)

اگر علاقه به تماشای فیلم های ترسناک دارید، حتما نام مجموعه ژاپنی “کینه” را شنیده اید. فیلم کینه به عنوان یکی از محبوب ترین مجموعه ها در سراسر دنیا شناخته می شود و به همین دلیل چند بار توسط کارگردانان مختلف بازسازی شده است. چهارمین نسخه بازسازی شده مجموعه کینه، توسط یک کارگردان جوان به نام نیکلاس پیس و با درجه سنی R  و با ایجاد فضایی ترسناک ساخته و در سال 2020 میلادی پخش شد.

داستان فیلم کینه در مورد قتل های سریالی است که ظاهر همه آن ها در یک خانه اتفاق افتاده است. در طی فیلم به خانه ای نفرین شده که در آن یک روح سرگردان و نفرین شده پرسه می زند، پرداخته شده است. این روح با هیچ کس شوخی ندارد و در سراسر فیلم به رویدادها و اتفاقاتی که در این خانه رخ می دهد، پرداخته می شود.

 

جمع بندی

یکی از مهیج ترین ژانرهایی که امروزه طرفداران زیادی را جذب خود کرده، فیلم و سریال های ترسناک است. افرادی که معمولا علاقه به فیلم های تخیلی و حتی در برخی مواقع علاقه به داستان های واقعی و ترسناک دارند، به سراغ فیلم های مهیج و ترسناک می روند.

در این مطلب به معرفی 10 فیلم برتر ترسناک در دنیا که مورد استقبال علاقه مندان به فیلم های ترسناک قرار گرفته پرداخته شد. با مطالعه این مطلب می توانید با لیستی از بهترین فیلم های وحشتناک و معروف در دنیا آشنا شده و با مطالعه داستان آن ها بهترین مورد را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *