تن مگ » ورزش و تناسب اندام » داشتن شکم شش تکه با این 10 روش ((رویا نیست!))

داشتن شکم شش تکه با این 10 روش ((رویا نیست!))

داشتن شکم شش تکه
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

داشتن اندامی خوش فرم و زیبا یکی از مهم ترین عواملی است که باعث افزایش اعتماد به نفس هر فردی در سنین مختلف می شود. حتی افراد زیادی صرفا تمرکز خود را روی داشتن شکم شش تکه و به اصطلاح سیکس پک قرار می دهند.

به همین دلیل می توان گفت که داشتن شکم شش تکه امروزه به عنوان یکی از داغ ترین مباحث در فیتنس محسوب می شود. به صورتی که همه ورزش کاران برای رسیدن به تناسب اندام و به ویژه شش تکه شدن عضلات شکم خود ورزش های سخت و نفس گیری انجام می دهند.

در صورتی که صرفا ورزش کردن برای داشتن شکم شش تکه و عضلاتی کافی نیست، بلکه لازم است نکات و موارد مهم دیگری را نیز رعایت کنید، تا بدنی سالم و خوش فرم و همچنین شکم شش تکه داشته باشید. همراه ما باشید تا با 10 راز مهم برای داشتن شکم شش تکه و کات آشنا شوید.

 

روش های داشتن شکم شش تکه

روش های داشتن شکم شش تکه

برخی افراد مبتدی که به تازگی ورزش یا رژیم غذایی خود را شروع کرده اند، تصور می کنند که داشتن شکم شش تکه یک رویا است. در صورتی که با ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی صحیح می توانید شاهد شش تکه شدن شکم خود و عضلات آن باشید.

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد، این است که باید در تمرینات و برنامه ورزشی و رژیم غذایی خود استمرار داشته باشید و نا امید نشوید. چون برای رسیدن به اندام ایده آل و سیکس پک داشتن روش های مختلفی وجود دارد. به طور کلی از جمله بهترین روش های داشتن شکم شش تکه می توان روش های مهم زیر را نام برد:

 

داشتن برنامه ورزشی اصولی و صحیح

یکی از مهم ترین مواردی که زمان مطرح شدن انجام حرکات و تمرینات ورزشی مطرح می شود، این است که یک برنامه ورزشی صحیح و اصولی داشته باشید. در واقع همان طور که می دانید هر فرد شرایط بدنی و یک بدن با ویژگی های مختص خود را دارد.

بنابراین برای این که بتوانید در مدت زمان کم تری و با روال سریع تری به نتیجه دلخواه برسید، لازم است که زیر نظر یک مربی بدنسازی به ورزش ها و برنامه های مستمر خود پایبند باشید. پایبند بودن به برنامه غذایی و ورزشی تعیین شده توسط افراد متخصص یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تناسب اندام محسوب می شود.

 

رعایت رژیم غذایی صحیح

علاوه بر انجام ورزش ها و تمرینات مستمر برای شکم شش تکه داشتن، لازم است که رژیم غذایی صحیح و متناسب با وزن خود نیز داشته باشید. از جمله مهم ترین موارد برای رعایت رژیم غذایی این است که مصرف قند و شکر و سایر فراورده هایی که در آن مقدار زیادی شکر وجود دارد، را کاملا محدود یا حتی حذف کنید.

چرا که مصرف مواد غذایی حاوی شکر و قند و… باعث می شود که دیرتر و سخت تر به هدف خود که تناسب اندام و شش تکه شدن شکم است، برسید.

 

مصرف کربوهیدرات به مقدار کافی

یکی از مهم ترین مواردی که در برنامه های غذایی روی آن تاکید زیادی می شود، مصرف کردن کربوهیدرات به مقدار کافی است. در واقع مواد غذایی مختلف مانند غلات که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات هستند، به عنوان بهترین سوخت برای عضلات بدن محسوب می شوند.

به همین منظور توصیه می شود برای تامین کربوهیدرات بدن و کمک به عضله سازی بهتر و همچنین شش تکه شدن شکم، حتما نان سبوس ‌دار، انواع ماکارونی ها، دانه کینوا و برنج قهوه‌ ای مصرف کنید.

 

مصرف آب به مقدار کافی

بسیاری از نوشیدنی هایی که در طول روز و به ویژه در مهمانی ها و دورهمی ها مصرف می کنیم، حاوی مقدار زیادی کالری هستند. به همین دلیل می توان گفت مصرف این نوشیدنی ها به شدت در کند شدن روند عضله سازی بدن و به ویژه زمان انجام تمرینات شکم شش تکه در خانه، تاثیر می گذارد.

بنابراین توصیه می شود که روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید. این موضوع زمانی که تمرینات ورزشی سخت انجام می دهید، اهمیت بیشتری دارد. چون با تعریق کردن میزان آب بیشتری از دست می دهید و باید این آب از دست رفته، تامین شده و بدن هیدراته بماند.

 

شمارش کالری ها به صورت روزانه

یکی از مهم ترین موارد دیگر برای رسیدن به تناسب اندام و راز شکم شش تکه این است که از میزان کالری هایی که در طول روز مصرف می کنید، مطلع باشید. برای این کار روزانه هر مقدار مواد غذایی مختلف که مصرف می کنید، یادداشت کرده و کالری هر کدام را بنویسید. چون کاهش مصرف کالری های روزانه تاثیر زیادی در افزایش سوخت و ساز بدن و همچنین سوخت چربی های ایجاد شده دور شکم دارد.

برای شمارش کالری ها نیز توصیه می شود که از یک پزشک تغذیه یا کارشناس تغذیه کمک بگیرید. با این کار پزشک یا کارشناس تغذیه میزان کالری مورد نیاز برای بدن شما را بر اساس سن، جنسیت، میزان فعالیت بدنی و… مشخص می کند. بنابراین با آگاهی و برنامه ریزی بهتر می توانید مقدار کالری مورد نیاز برای بدن خود را به صورت روزانه مصرف و میل کنید.

 

مصرف کافی پروتئین

یکی از روش های کاربردی دیگر برای این که شکم شش تکه و زیبا داشته باشید، این است که به صورت روزانه مقدار کافی پروتئین مصرف کنید. چون مصرف پروتئین تاثیر زیادی در روند عضله سازی شکم و حتی کل بدن دارد.

مرغ، ماهی، تخم‌ مرغ، حبوبات، گوشت قرمز و لبنیات کم ‌چرب و… حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند که نیاز بدن را برای دریافت پروتئین تامین می کنند. مصرف مقدار کافی پروتئین نیز به عوامل مختلفی از جمله سن، جنسیت، میزان فعالیت بدنی، وضعیت بدنی، وزن بدن و… بستگی دارد.

 

انجام تمرینات تخصصی شکم

علاوه بر این که رعایت رژیم غذایی و همچنین برنامه ورزشی اصولی اهمیت دارد، همچنین لازم است که روزانه به صورت مستمر و منظم صرفا تمرینات تخصصی شکم را انجام دهید. انجام این ورزش ها به صورت صحیح و تخصصی کمک می کند که در مدت زمان کم تری و با روند سریع تری شکم شش تکه داشته باشید. از جمله ورزش های تخصصی شکم می توان کرانچ، کرانچ پهلو، پلانک، دوچرخه، و… را نام برد.

 

داشتن خواب کافی

شاید به این نکته مهم توجه نداشته باشید که یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در سلامت بدن، و حتی داشتن شکم شش تکه یا سیکس پک، این است که خواب کافی داشته باشید. به طور کلی افراد بالغ روزانه به 6 تا 8 ساعت خواب کافی و عمیق نیاز دارند. چون اگر خواب منظم و کافی نداشته باشید، باعث ایجاد احساس خستگی مزمن، بی حوصلگی، عدم تمرکز، افزایش استرس و اضطراب و حتی افزایش اشتها می شود. علاوه بر این، بی خوابی های مستمر باعث افزایش ترشح هورمون کورتیزول در بدن می شود که در نهایت باعث افزایش چربی های دور شکم خواهد شد. بنابراین فراموش نکنید که یکی از رازهای شکم شش تکه داشتن این است که خواب کافی و منظم داشته باشید.

 

مصرف مکمل های چربی سوزی

یکی از مهم ترین مشکلاتی که برخی افراد زمان کاهش وزن و انجام تمرینات ورزشی حرفه ای با آن روبرو هستند، کم بودن سرعت چربی سوزی است. همچنین با توجه به این که برای شش تکه شدن شکم لازم است که چربی های دور شکم آب شوند، یکی از بهترین روش هایی برای این کار توصیه می شود، مصرف مکمل های چربی سوزی است. برای مصرف این مکمل ها توصیه می شود به هیچ وجه خودسرانه اقدام به خرید و مصرف مکمل ها نکنید. بلکه با نظر و تجویز پزشک مکمل های مناسب و کاربردی را تهیه و به صورت منظم و ترجیحا قبل از تمرین مصرف کنید.

 

مصرف دمنوش ها و داروهای گیاهی

یکی از روش های مطمئن و کاربردی دیگر برای این که سریع تر شکم عضلانی و شش تکه داشته باشید، این است که زیر نظر پزشک یا کارشناس تغذیه از دمنوش های گیاهی استفاده کنید. هر کدام از دمنوش ها خواص و ویژگی های خاصی دارند که قبل از مصرف لازم است با این ویژگی ها آشنا شوید. سپس در صورتی که برای سلامتی شما مضر نیست، به صورت روزانه یا هفتگی دمنوش های مختلف را میل کنید. از جمله دمنوش های مفید برای کاهش کالری بدن و همچنین سریع تر شدن روند داشتن شکم شش تکه، می توان چای سبز، قهوه، دمنوش تخم شوید، دمنوش زنجبیل و… را نام برد. همچنین مصرف صحیح دانه چیا، کینوا، پودر دارچین، و… نیز در کاهش وزن و افزایش روند چربی سوزی موثر و مفید هستند.

 

کلام آخر

شش تکه شدن شکم و انجام تمرینات تخصصی شکم یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس افراد محسوب می شود. به همین دلیل افرادی که قصد کاهش وزن و داشتن شکم شش تکه را دارند، روش های مختلفی را امتحان می کنند.

به همین منظور در این مقاله به بررسی کامل 10 راز برای داشتن شکم شش تکه و کات و نکات مهم در این زمینه پرداخته شد تا با شناخت بیشتری برای انجام تمرینات ورزشی یا سایر اقدامات دیگر برای شش تکه شدن شکم خود برنامه ریزی کنید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *