تن مگ » ورزش و تناسب اندام » 10 تا از اسطوره های بوکس دنیا را بشناسید!

10 تا از اسطوره های بوکس دنیا را بشناسید!

اسطوره های بوکس دنیا
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

ورزش بوکس به عنوان یکی از پرطرفدارترین ورزش های دنیا محسوب می شود که علاقه مندان زیادی دارد. طبق بررسی های انجام شده، بوکس از جمله قدیمی ترین بازی های ورزشی محبوب در دنیاست که 688 سال قبل از میلاد مسیح در یونان بازی میشد. بوکس جزو ورزش های خشن و سخت و سنگین است و طی این سال ها قهرمانان زیادی توانسته اند، مقام های مختلف زیادی به دست بیاورند. اما صرفا برخی از این قهرمانان به عنوان اسطوره های بوکس دنیا شناخته می شوند. اگر قصد فعالیت در حرفه بوکس را دارید و می خواهید با اسطوره های بوکس دنیا آشنا شوید، همراه ما باشید.

تاریخچه بوکس در دنیا

همان طور که در پاراگراف بالا هم ذکر شد، ورزش بوکس طی بررسی های انجام شده از 688 سال تا 700 سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است. بدین صورت که قهرمانان و ورزشکاران در آن زمان به جای استفاده از دستکش های بزرگ و جدیدی که امروزه مشاهده می کنید، از یک پارچه یا آستین های بلند استفاده می کردند.

در واقع بوکسرها در آن زمان، آستین هایی شبیه به دستکش که روی آن ها سیم های فولادین آهنی و محکم پوشیده شده بود، روی دستشان می کشیدند. با گذشت زمان این دستکش ها، جای خود را به دستکش های چرمی و بسیار سخت و محکم دادند. جنس و استحکام این دستکش ها به صورتی بود که آسیب های جدی و زیادی به ورزشکاران می رساند و به نوعی به عنوان اسلحه های کشنده شناخته میشد.

در المپیادهای باستان نیز بوکسورهای معروف جهان، دستکش های چرمی محکم به دست می کردند و برای آسیب ندیدن آن با استفاده از چربی حیوانات به آن واکس میزدند. از همان سال ها تاکنون، این ورزش بین افراد مختلف و به ویژه جوانانی که به ورزش های مبارزه ای علاقه دارند، مورد استقبال قرار گرفته است. به صورتی که با گذشت زمان، کل دنیا و از جمله ایران بزرگ ترین بوکسورهای تاریخ را به چشم دیده است.

آشنایی با بهترین بوکسورهای برتر تاریخ

در بالا به صورت مختصر به بررسی و معرفی تاریخچه بوکس در دنیا پرداخته شد. بنابراین میتوان گفت این ورزش از گذشته تا کنون جزو ورزش های جذاب و پر هیجان در دنیا شناخته می شود. به همین منظور برای آشنایی بیشتر علاقه مندان به این ورزش به معرفی بهترین بوکسورهای جهان می پردازیم.

1. محمد علی کلی (Mohammad Ali Clay)

محمد علی کلی

کم تر کسی را می توان نام برد که محمد علی کلی را به عنوان بهترین بوکسور جهان نشناسد. mohammad ali clay فعالیت حرفه ای خود را در زمینه مسابقات بوکس با شعار ” مانند پروانه برقص و مانند زنبور نیش بزن ” آغاز کرد. این بوکسور حرفه ای و نام آشنا، به دلیل رقص پای زیادی که در زمین بازی داشت، کم تر کسی می توانست به او مشت بزند.

این ورزشکار و بوکسور برتر در جهان سال ها به عنوان قهرمان بوکس در وزن سنگین شناخته میشد. اما در سن 25 سالگی به دلیل عدم حضور در جنگ ویتنام تا سن 29 سالگی از بوکس محروم شد. اما پس از این که مجددا بازی را شروع کرد، دوباره فعالیت حرفه ای خود را با رجزخوانی های منحصر به فرد خودش آغاز نمود. یکی از ویژگی های برتر محمد علی کلی این است که در طول زندگی ورزشی و حرفه ای خود، صرفا 5 باخت داشت و رکورد جهانی 56 برد را به خود اختصاص داد.

2. مایک تایسون (Mike Tyson)

مایک تایسون

مایک تایسون علاوه بر مطرح و شناخته شدن به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای تاریخ دنیا، به عنوان خشن ترین بوکسور در دنیا نیز شناخته می شود. مایک تایسون فعالیت حرفه ای خود را از اوایل دهه 90 میلادی و در سنین جوانی آغاز کرد و به سرعت طرفداران زیادی به دست آورد.

این بوکسور مطرح در دنیا در همان در راند اول بازی رقیب خود را ناک اوت می کرد. در واقع یکی از ویژگی های منحصر به فرد این بوکسور مطرح در دنیا، رقص پای او و ضربات سنگین و شدید دستان او بود که باعث می شد رقیبان در همان دقایق شروع بازی و راند اول به زانو در آیند.

Mike Tyson همواره به عنوان جوان ترین و خشن ترین بوکسور جهان شناخته می شود که هنوز هیچ کس رکورد او را نشکسته است. اما این فرد در سال 1990 میلادی به جرم تجاوز به 6 سال حبس محکوم شد. یک سال پس از آزادی نیز در برابر اوندر هالیفیلد شکست خورد. پس از آن نیز در بازی بعدی به دلیل گاز گرفتن گوش هالیفیلد به عنوان بازنده اعلام شد.

3. شوگر ری رابینسون (Sugar Ray Robinson)

شوگر ری رابینسون

شوگر ری رابینسون نیز به عنوان یکی از بهترین و البته پر کارترین بوکسورهای مطرح در دنیا شناخته می شود. این بوکسور حرفه ای در طول ورزش حرفه ای خود، رکوردهای خیره کننده ای به دست آورده است. ویژگی های جذاب این بوکسور این است که در طی بازی های حرفه ای خود و در بردهایی که به دست آورده، 109 ناک اوت داشته که رکورد بسیار عجیب و قابل توجهی است.

Sugar Ray Robinson در سال 1946 به عنوان قهرمان بوکس جهان در رده سبک وزن شناخته شد و این عنوان را تا 5 سال برای خود حفظ کرد. پس از آن نیز فعالیتش را در به عنوان یک بوکسور میان وزن ادامه داد و در این رده نیز قهرمانی هایی را به دست آورد.

4. راکی مارسیانو (Rocky Marciano)

راکی مارسیانو

راکی مارسیانو نیز با رقابت در رده سنگین وزن توانست در 6 دوره متوالی قهرمان شود. این بوکسور آمریکایی از سال 1947 میلادی تا 1955 میلادی به صورت حرفه ای در زمینه بوکس فعالیت کرد و در این مدت 49 برد و 0 باخت در کارنامه خود ثبت کرد و این آمار شگفت آور است.

5. فلوید میودر (Floyd Mayweather)

فلوید میودر

فلوید میودر نیز یکی از مطرح ترین بوکسورهای معروف جهان است که از ابتداتا انتهای فعالیت حرفه ای خود، به عنوان یک بوکسور شکست ناپذیر شناخته می شود. چرا که این بوکسور از 50 مسابقه خود، 50 عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده و هیچ شکستی نداشته است.

علاوه بر این، نام Floyd Mayweather در سال های 2007 میلادی و 1998 میلادی نیز در مجله رینگ به عنوان بهترین مشت زن سال معرفی و انتخاب شد. علاوه بر این، این بوکسور حرفه ای در 6 سال مختلف از جمله در سال های 2007، 2008، 2010، 2012، 2013 و 2014 میلادی جایزه اسپی را از ESPN دریافت کرد. همچنین فلوید میودر در سه سال متوالی یعنی 2012، 2013 و 2014 میلادی به عنوان پر درآمدترین ورزشکار سال معرفی شد.

6. روی جونز جونیور (Roy Jones)

روی جونز جونیور

روی جونز جونیور فعالیت و تمرینات حرفه ای بوکس را از سن 10 سالگی آغاز کرد. سپس با ممارست و گوش دادن به نصیحت و دستور دادن های پدرش سخت تمرین می کرد. پس از آن در سن 11 سالگی در مسابقات دستکش طلایی قهرمان شد.

Roy Jones Jr با کسب 8 قهرمانی در مسابقات بوکس جهانی، به عنوان یکی از بوکسورهای برتر تاریخ این ورزش شناخته می شود. او در طی دوران حرفه ای خود 76 مسابقه داشت که فقط در 10 بازی شکست خورد و این آمار بسیار خوب است.

مقاله پیشنهادی:
بهترین برند لباس ورزشی

با این وجود روی جونز جونیور با بازی منحصر به فرد و زیبای خود و شکست دادن بوکسورهای مطرح و حرفه ای در این ورزش، یک بوکسور معروف و حرفه ای اهل آمریکا شناخته می شود. علاوه بر پرداختن به مسابقات و حرفه بوکس، او در زمینه خوانندگی رپ نیز دستی بر آتش دارد و اولین آلبوم حرفه ای خود را در سال 2001 میلادی منتشر کرد.

7. نسیم حامد (Naseem Hamed)

نسیم حامد

نسیم حامد یک بوکسور عرب است که با حرکات نمایشی و رقص پای منحصر به فرد خود در مسابقات بوکس با نام پرنس نسیم نیز شناخته و معروف شد. نسیم حامد با وجود این که والدین یمنی داشت، در شهر شفلید انگلستان متولد شد.

Naseem Hamed فعالیت حرفه ای خود را در زمینه مسابقات بوکس جهانی از سال 1992 میلادی آغاز کرد. او در سال 1994 میلادی با وزن 54 کیلوگرم عنوان قهرمانی مشت زنی را با رای شورای WBC به دست آورد. نسیم حامد 37 مسابقه داد که فقط در یک مسابقه شکست خورد. لازم بذکر است که این بوکسور 31 برد را با ناک اوت به دست آورد.

8. لنوکس لوئیس (Lennox Lewis)

لنوکس لوئیس

لنوکس لوئیس به عنوان یکی از بزرگترین بوکسورهای تاریخ جهان در رده سنگین وزن شناخته می شود. او در طی دوران فعالیت حرفه ای خود موفق به شکست تمام حریفان نامی و مطرح در جهان از جمله: ویتالی کلیچکو، ایواندر هالیفیلد، مایک تایسون، تامی موریسن، تونی تاکر، ریدیک باو، روزور راداک، دیوید توآم، شانون بریگز، ری مرسر، فرانک برون و… شده است.

Lennox Lewis با نشان دادن و داشتن سبک مبارزه تهاجمی به عنوان یکی از بهترین اسطوره های بوکس در دنیا شناخته می شود.

9. روبرتو دوران (Roberto Durán)

روبرتو دوران

روبرتور دوران با به دست آوردن نتایجی باور نکردنی در دنیای بوکس، به عنوان یکی از بوکسورهای برتر تاریخ و یک افسانه شناخته می شود. این بوکسور حرفه ای، در 119 بازی بوکس حرفه ای شرکت کرد و در این بازی ها 103 برد داشت. یکی از ویژگی های جالب این مسابقات و عناوین قهرمانی او این بود که ۷۰ مورد از بردهای او با ناک اوت بود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد Roberto Durán این بود که ضربات سنگین مشت های او حتی تماشاگران را هم به وحشت می انداخت. اما عموم مردم و طرفداران او از تماشای مسابقات جذاب و هیجان انگیز بوکس او لذت می بردند.

10. جو لوئیس (Joe Louis)

جو لوئیس

جو لوئیس نیز با به دست آوردن رکورد 66 برد و 3 باخت، قبل از شروع حرفه ای بوکس به عنوان یکی از محبوب ترین بوکسورهای مطرح در آمریکا و همچنین در جهان شناخته می شود. او از سال 1937 میلادی تا 1949 میلادی عنوان قهرمانی بوکس جهان را به خود اختصاص داد.

عملکرد Joe Louis در مسابقات بوکس بدین صورت بود که رقیبان خود را تعقیب می کرد و سپس با ناک اوت مسابقه را به پایان می رساند و قهرمان می شد. لوئیس 6 قهرمان بوکس سنگین وزن جهان را شکست داد و به عنوان یک افسانه در دنیای بوکس جهان شناخته شد. علاوه بر این، به مدت ۱۱ سال، ۸ ماه و ۷ روز متوالی از عنوان قهرمانی خود در مسابقات بوکس جهانی دفاع کرد.

جمع بندی

امروزه همه ما اسامی مختلفی از بهترین بازی های مبارزه ای در جهان می شنویم که هر کدام مربیان و طرفداران خاص خود را دارد. در این میان بوکس به عنوان یکی از قدیمی ترین بازی ها و ورزش های محبوب در جهان شناخته می شود. بنابراین در طی این سال ها کل دنیا قهرمانان بوکس زیادی را به خود دیده است. در این مطلب نیز به معرفی 10 اسطوره تکرار نشدنی در بوکس پرداخته شد تا با زندگی حرفه ای و ورزشی آن ها به طور کامل آشنا شوید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

12 پاسخ

  1. بله فلوید در وزن خودش بهترین بود، البته بهترین ها رو بر اساس برد انتخاب نمیکنن و سبک بوکس کردنشون خیلی شرط هست. فرض کنید بوکس روی جونز جونیور با فلوید می ودر چقدر تفاوت دارد. در اصل بهترین ها هم برنده هستند هم بوکس بهتری ارائه میدن.

  2. لنوکس لوئیس بهترینه شاید کسی باورش نشه ولی از بچگی اخبار اینو به جای مایک تایسون و کلی دنبال میکردم سبک مبارزه این بوکسور حرف نداره

  1. بلاشک سبک بوکس کلی تکرار نمیشه. بوکسری که 15 راند رقص پا میکرد و تازه تو راندهای آخر وقتی میدید حریف به استارت افتاده حمله میکرد. همچین بوکسری نظیر نخواهد داشت.

  1. پولدارترین هست ولی بهترین نیست بلاشک… البته از حق نگذریم در وزن خودش بشدت سبک بوکس دفاعیش کاربردی بود ولی در کل بوکسورهای بزرگی مثل کلی، شوگر ری رابینسون، راکی مارسیانو، مایک تایسون و… وجود دارن که میودر در کنارشون نمیتونه عنوان بهترین رو داشته باشه…

 1. واقعا دور از انصاف بود که اسم جورج فورمن تو این اسامی نبود ….

  1. خدایی جورج فورمن هم جزو بزرگان تاریخ هست، منتهی مواردی که آوردیم برای ابتدای بوکس تا حال حاضره که جورج فورمن بینشون نمیتونه زیاد خود نمایی کنه. بله اگر 15 نفر رو میخواستیم معرفی کنیم بلاشک یکیش جورج فورمن بود.

 2. شوگر ری باید اول باشه و جای فورمن بین اینا خالیه کمتر کسی بین حرفه ای ها اسلاگر بود به جز فورمن تنها کسی که تو چشم من اومد با سبک اسلاگر کلیچکو بود که بازم به فورمن نمیرسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *