تن مگ » موفقیت و لایف استایل » لیست 10 کتاب انگیزشی برای موفقیت که معجزه میکنند!

لیست 10 کتاب انگیزشی برای موفقیت که معجزه میکنند!

کتاب انگیزشی برای موفقیت
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

کتابخوانی یکی از والاترین ارزش هایی است که در همه جوامع و از جمله ایران اهمیت زیادی دارد. به صورتی که برخی افراد ادعا می کنند که مطالعه برخی از کتاب ها و به ویژه کتاب های انگیزشی سبب شده که زندگی آن ها به صورت کامل متحول شود. علاوه بر این، افراد بر اساس سلیقه و سن خود می توانند کتاب های مناسب را انتخاب کرده و دانش و اطلاعات خود را افزایش دهند.

چرا که امروزه انواع کتاب ها با موضوعات و حوزه های مختلف در بازار وجود دارد. یکی از پر طرفدارترین انواع کتاب ها برای سنین مختلف، کتاب های انگیزشی هستند. چرا که این نوع کتاب ها تاثیر زیادی در تقویت روحیه و امید بخشی به افراد مختلف و به ویژه افرادی که به دنبال موفقیت هستند، دارد.

در صورتی که به کتاب های انگیزشی علاقه دارید و به دنبال موفقیت و تقویت روحیه پشتکار خود هستید، همراه تن مگ باشید تا با بهترین کتاب های موفقیت آشنا شوید.

 

معرفی انواع بهترین کتاب های انگیزشی

کتاب انگیزشی برای موفقیت

برای شناخت بهتر کتاب های انگیزشی بهتر است که ابتدا با تعریف این نوع کتاب ها آشنا شوید. کتاب انگیزشی به کتاب هایی گفته می شود که موضوع اصلی آن ها پرداختن به موضوعات روانشناسی، و ارائه راه کارهای مختلف عملی و مفید به مخاطبین و خوانندگان است.

در واقع در این نوع کتاب ها تمرکز نویسنده روی شناخت باورها و عادت های غلط خواننده و مخاطبین و همچنین کمک به برطرف کردن این باورهای غلط است.

در نهایت نیز با شناخت و کنار گذاشتن این باورها و ارائه تمرینات مختلفی که در کتاب انگیزشی ذکر می شود، دستیبابی به اهداف شغلی و در زندگی شخصی آسان تر خواهد بود. به همین  منظور در ادامه این مقاله به معرفی لیست 10 کتاب انگیزشی برای موفقیت که معجزه میکنند! می پردازیم.

 

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect)

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect)

یکی از بهترین کتاب های انگیزشی و اثر دارن هاردی، کتاب اثر مرکب است. یکی از بهترین ویژگی های این کتاب این است که به خواننده کمک می کند تا در دراز مدت عادت ها و باورهای غلط و اشتباه را شناسایی کرده و سپس تمرکز خود را روی برطرف کردن این عادات و تبدیل کردن آن به عادات صحیح و مفید قرار دهند.

یکی از تمرینات ویژه و آسان کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) این است که به خواننده یاد می دهد تا اهدافشان را بنویسند تا تمرکز و انگیزه آن ها برای رسیدن به این اهداف افزایش یابد.

چرا که بسیاری از شناخت و آشنایی با اتفاقات کوچک و عادات روزانه باعث رقم زدن اتفاقات جدید در آینده نه چندان دور برای همه ما می شود.

بنابراین یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای مطالعه کتاب اثر مرکب این است که آشفتگی های ذهنی شما را برطرف می کند. سپس به شما کمک می کند تا با بررسی و تمرکز روی اهداف اصلی خود، یاد بگیرید که یک برنامه مدون و سازمان یافته داشته باشند تا به اهداف خود خود برسید.

 

کتاب هفت عادت مردمان موثر (The 7 Habits of Highly Effective People)

کتاب هفت عادت مردمان موثر (The 7 Habits of Highly Effective People)

یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی که مورد توجه مخاطبین و خوانندگان زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته، کتاب هفت عادت مردمان موثر (The 7 Habits of Highly Effective People) نوشته استفان کاوی است. نویسنده در این کتاب به مطالعه و بررسی یک سیر تحولی رشد شخصی که شامل سه عادت است، می پردازد.

این کتاب با بررسی و معرفی عادات مختلف که شامل سه عادت اول رشد شخصی، کار گروهی و همکاری، ارتباطات، و دوباره سازی همه عادات، سعی دارد که به خواننده کمک کند تا به یک انسان ایده آل در زمینه عاطفی، کاری و انسانی برسد.

یکی از بهترین ویژگی های این کتاب، فصل بندی های دقیق و مرتب آن و پرداختن به عادات اول تا هفتم به صورت جداگانه و کاملا واضح است. علاوه بر این، با مطالعه و تمرکز روی کتاب هفت عادت مردمان موثر یاد می گیرید که چگونه بین ابعاد مختلف زندگی شخصی، کاری، عاطفی و… خود تعادل ایجاد کنید.

 

کتاب جادوی فکر بزرگ (The Magic of Thinking Big)

کتاب جادوی فکر بزرگ (The Magic of Thinking Big)

یکی از بهترین کتاب های انگیزشی که طرفداران و محبوبیت زیادی بین خوانندگان علاقه مند به کتاب انگیزشی دارد، کتاب جادوی فکر بزرگ (The Magic of Thinking Big) نوشته دیوید شوارتز است. با خرید این کتاب یک نوشته و عنوان مفید و مختصر را مشاهده می کنید که نویسنده می گوید: “طرز فکر بزرگ داشتن، زندگی انسان را زیبا می کند.”

با مطالعه این کتاب یک راهنمای کامل و جامع خواهید داشت و یاد می گیرید که برای رسیدن به اهداف بزرگ و جایگاه های ارزشمند، ابتدا باید یک مدل ذهنی بر پایه موفقیت داشته باشید.

در واقع با توجه به این که رسیدن به یک مدل ذهنی بر پایه موفقیت، یک شبه و به راحتی کار آسانی نیست، با مطالعه این کتاب با مراحل مختلف ترسیم یک مدل ذهنی بزرگ آشنا می شوید.

یکی از بهترین ویژگی های کتاب جادوی فکر بزرگ این است که یاد می گیرید و تمرین می کنید که دست از بهانه تراشی بردارید و باورهای خود را برای رسیدن به اهداف بزرگ تقویت کرده و رشد دهید.

 

کتاب قدرت مثبت اندیشی (The Power of Positive Thinking)

کتاب قدرت مثبت اندیشی (The Power of Positive Thinking)

شاید شما هم در مطالعات و سخنرانی های مختلف در مورد اهمیت و قدرت مثبت اندیشی بارها شنیده اید. تمرکز اصلی کتاب قدرت مثبت اندیشی (The Power of Positive Thinking) نوشته نورمن وینسنت پیل این است که یاد بگیرید که با وجود شکست در حیطه های خاص و مختلف زندگی هم، می توانید به شادی و موفقیت در زندگی خود دست پیدا کنید.

در واقع با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که دست از تفکر شکست پذیری بردارید و فقط قدرت های درونی خود را بشناسید.

به طور کلی تمرکز اصلی نویسنده این کتاب این است که با یادگیری و تمرین و تکرار تکنیک هایی که در این کتاب به معرفی آن ها پرداخته شده، روی اعتماد به نفس و عزت نفس خود کار کنید. چرا که عقیده این نویسنده این است که همه چیز به نگرش و افکار شما بستگی دارد.

 

کتاب بهانه تراشی ممنوع (No excuses)

کتاب بهانه تراشی ممنوع (No excuses)

همان طور که می دانید یکی از مشکلات شایع و اصلی خیلی از افراد این است که بهانه های مختلف باعث می شوند که دست از تلاش برداریم و اصلا شروع نکنیم. در واقع بهانه تراشی، همان دلیلی است که باعث می شود تا از انجام کارهای بزرگ دست بردارید.

در این کتاب نویسنده به ما می گوید، اگر می خواهید موفق شوید، پیش از آن که بخواهید یاد بگیرید که چگونه بهانه ها را رها کنید؛ باید بدانید که چه چیزی باعث بهانه گیری در زندگی می شود؟ چرا که قدم اول برای کنار گذاشتن این بهانه گیری ها، تقویت عزت نفس است.

با مطالعه کتاب بهانه تراشی ممنوع (No excuses) یاد می گیرید و تمرین می کنید که اهداف خود را بنویسید و برای رسیدن به آن ها مهلت تعیین کنید. همچنین یاد می گیرید که همه قدم ها و مراحلی که کمک می کند تا به اهداف خود برسید را یادداشت کنید.

 

کتاب خودت را به فنا نده (Unfuck Yourself)

کتاب خودت را به فنا نده (Unfuck Yourself)

برای همه ما این اتفاق افتاده که در مواقعی که همه چیز به خوبی پیش نمی رود و زندگی به کام نیست، شروع به سرزنش کردن خودمان می کنیم. در واقع با سرزنش کردن خود گویا که همه استعدادها و تلاش هایتان را زیر سوال می برید. یکی از بهترین کتاب هایی که کمک می کند دست از سرزنش کردن خود و خود را از این وضعیت آزار دهنده رها کنید، کتاب خودت را به فنا نده (Unfuck Yourself) است.

در واقع با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که ذهن خود را آماده بهترین ها کنید تا موفق شوید. چرا که دلیل اصلی بسیاری از شکست ها، این است که با خود مهربان باشید و بدون سرزنش کردن خود، راه موفقیت را در پیش بگیرید.

 

کتاب هنر شفاف اندیشیدن (The Art of Thinking Clearly)

کتاب هنر شفاف اندیشیدن (The Art of Thinking Clearly)

طبق بررسی های انجام شده، یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود به اهداف بزرگ خود دست پیدا نکنید، این است که به اشتباهات ذهن خود اهمیت می دهید و آن ها را برای خود بزرگ می کنید. بنابراین یکی از بهترین کتاب هایی که برای جلوگیری از این تفکرات اشتباهات ذهنی به شما کمک زیاد می کند، کتاب هنر شفاف اندیشیدن (The Art of Thinking Clearly) نوشته رولف دوبلی ترجمه عادل فردوسی پور است.

با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که خطاهای معمول ذهن را بشناسید، سپس آن ها را درک کرده و بپذیرید. با پذیرش اشتباهات ذهنی می توانید از آن ها فاصله بگیرید و نگرش خود را نسبت به آن ها تغییر دهید. چون اولین قدم برای تصمیم گیری های بزرگ، شناخت خطاها و اشتباهات ذهنی است.

 

کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟ (کمال گراها بخوانند)

کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟ (کمال گراها بخوانند)

یکی از مشکلات رایج و مهمی که باعث می شود دست از تلاش بردارید یا برای انجام اهداف و کارهایی که به آن علاقه دارید، کارها را به تعویق بیاندازید؛ کمال گرا بودن است. این افراد برای انجام کارهای مختلف وسواس زیادی دارند و با تمرکز و دقت زیاد و به ویژه وسواس زیاد به انجام کارهای مختلف می پردازند. حتی این افراد به دلیل ترس با شکست مواجه شدن یا کامل نبودن، به سراغ انجام برخی کارها نمی روند.

بنابراین یکی از بهترین کتاب ها برای این افراد، مطالعه کتاب چگونه کمال گرا نباشیم؟ است. با مطالعه این کتاب به نوشته “استفان گایز” و ترجمه “نرگس محمدی” می توانید از قید و بندهایی که باعث می شود یک ذهن کمال گرا داشته باشید، رها شوید.

با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که کمال گرایی و تاثیرات مختلف آن را بشناسید. علاوه بر این، با مشاهده کردن واقعیت ها، می توانید به صورت واقع گرایانه با اهداف خود آشنا شده و سپس برای رسیدن به آن ها تلاش کنید.

 

کتاب انسان در جستجوی معنا (Man’s Search for Meaning)

کتاب انسان در جستجوی معنا (Man's Search for Meaning)

شاید در نگاه اول با مطالعه صفحات اول کتاب انسان در جستجوی معنا، تصور کنید که با یک کتاب داستانی و رمان روبرو هستید. در صورتی که با مطالعه کتاب انسان در جستجوی معنا با نویسندگی دکتر ویکتور فرانکل، داستان زندگی شخصی نویسنده و مشکلات و سختی هایی که در طول زندگی با آن روبرو شده، آشنا می شوید. در واقع این کتاب مانند یک معما و پازل هزار تکه است که دید شما را به زندگی باز می کند.

با مطالعه Man’s Search for Meaning کتاب، و داستان های ملالت آور زندگی او یاد می گیرید که چگونه در طاقت فرساترین لحظات زندگی، رنج را تحمل کنید و به زندگی ادامه دهید.

 

کتاب هنر ظریف بی خیالی (The Subtle Art of Not Giving a F*ck)

کتاب هنر ظریف بی خیالی (The Subtle Art of Not Giving a F*ck)

یکی از بهترین کتاب های انگیزشی که سرلوحه افراد موفق در زمینه های مختلف شده، کتاب هنر ظریف بی خیالی، نوشته مارک منسون است. عقیده نویسنده این کتاب این است که یکی از دلایل اصلی عدم رضایت و خوشحالی ما در زندگی، انکار کردن واقعیت ها است.

با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که روی چیزهای مهم تمرکز کنید و به سایر اتفاقات و موارد دیگر اهمیت ندهید.

 

کلام آخر

یکی از بهترین روش هایی که کمک می کند ذهنیت خود را برای رسیدن به موفقیت های بزرگ آماده کنید، مطالعه کتاب های انگیزشی است. به همین منظور در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کتاب های انگیزشی برای موفقیت که طرفداران و محبوبیت زیادی دارد، پرداخته شد.

با مطالعه این مطلب می توانید با بهترین کتاب های کاربردی در زمینه دستیابی به اهداف و موفقیت آشنا شده و سپس بهترین کتاب های مورد علاقه خود را انتخاب و خریداری کنید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *