تن مگ » تکنولوژی » آموزش تنظیم ساعت گوشی سامسونگ

آموزش تنظیم ساعت گوشی سامسونگ

آموزش تنظیم ساعت گوشی سامسونگ
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

همان طور که می دانید سال هاست ساعت های هوشمند متناسب با سیستم عامل موبایل های مختلف وارد بازار شده است. نحوه عملکرد ساعت های هوشمند اپل، سامسونگ و شیائومی و… بدین صورت است که با متصل کردن ساعت هوشمند به تلفن همراه می توان به صورت مشترک از تنظیمات تلفن همراه مورد نظر استفاده کنید.

به طور کلی تنظیم کردن ساعت گوشی ها برای برندهای مختلف با یک دیگر مشابه است. از طرفی همه ما به نوعی عادت کرده ایم که به جای استفاده از ساعت مچی، برای چک کردن ساعت یا تاریخ از تلفن همراه خود استفاده کنیم. به همین منظور در ادامه به بررسی کامل تر آموزش تنظیم ساعت گوشی سامسونگ می پردازیم.

 

چگونه ساعت گوشی سامسونگ را تنظیم کنیم؟

چگونه ساعت گوشی سامسونگ را تنظیم کنیم؟

اکثر تلفن های همراه که امروزه در دست عموم مردم می بینید، دارای آخرین نسخه سیستم عامل ها هستند. همان طور که می دانید یکی از بهترین موبایل های موجود در بازار، سامسونگ است. موبایل های سامسونگ به سیستم عامل اندروید مجهز شده اند.

آخرین نسخه رابط کاربری One UI موبایل های گلکسی سامسونگ، سیستم عامل اندروید 11.0 است.

 

تنظیم کردن ساعت گوشی samsung

برای تنظیم کردن ساعت گوشی ابتدا وارد تنظیمات عمومی تلفن همراه خود شوید. سپس روی گزینه تاریخ و زمان را انتخاب کنید.

این گزینه ها شامل  Settings و پس از آن General management  و سپس Date and time است.

زمان فعال کردن ساعت و تاریخ ساعت گوشی نیز در صورتی که برای اولین بار این کار را انجام می دهید، لازم باشد که سایر گزینه های دیگر را نیز فعال کرده و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید.

در قسمت انتخاب منطقه زمانی، و قسمت ناحیه گزینه مناسب برای مثال ایران را انتخاب کنید. همچنین برای قسمت مکان نیز تهران و همچنین ساعت گرینویچ را انتخاب کنید. در نهایت نیز روی گزینه OK کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده و ذخیره گردد.

 

تنظیم خودکار ساعت گوشی Samsung

با فعال کردن گزینه منطقه زمانی خودکار در صفحه تنظیمات ساعت نیز، ساعت گوشی شما به صورت خودکار بر اساس شبکه تلفن همراه تعیین و انتخاب می شود. توجه داشته باشید که در این قسمت باید منطقه دلخواه را انتخاب کنید.

 

تنظیم ساعت گوشی به صورت دستی Samsung

در صورتی که تلفن همراه شما دارای نرم افزار جدید و به روز رسانی شده نیست؛ بدیهی است که گوشی شما امکان تشخیص درست زمان ایران و منطقه زمانی را ندارد. به همین دلیل باید اقدام به تنظیم گوشی خود به صورت دستی کنید.

برای انجام این کار ابتدا گزینه تنظیم خودکار ساعت و تاریخ را غیر فعال کنید. پس از آن منطقه زمانی را یکی از گزینه های +02:30 یا 03:30+ قرار دهید. برای افزایش دقت ساعت نیز در برخی از تلفن های همراه سامسونگ لازم است که تاریخ آن را نیز به صورت میلادی و صحیح تنظیم و وارد کنید.

مقاله پیشنهادی:
مانیتور گیمینگ بزرگ

 

جمع بندی

عادت همه ما به استفاده از تلفن همراه تا حدی افزایش یافته که در شرایط و زمان های مختلف لازم است که از تلفن همراه استفاده کنیم. یکی از اقدامات اولیه و ضروری برای استفاده آسان و سریع از گوشی سامسونگ خود، تنظیم کردن ساعت و تاریخ آن است.

چون در صورتی که تاریخ و ساعت گوشی شما صحیح نباشد، در برخی مواقع نمی توانید از تلفن همراه هم استفاده کنید. علاوه بر این، یکی از مهم ترین دلایل نیاز به تنظیم ساعت و تاریخ گوشی موبایل این است که باعث کاهش مصرف باتری گوشی در سرویس‌ های زمینه ای می شود.

به همین دلیل توصیه می شود به صورت صحیح تاریخ و ساعت آن را تنظیم کنید تا تجربه کاربری خوب و با کیفیتی داشته باشید. همچنین بتوانید از امکانات مختلف تلفن همراه خود استفاده کنید.

به همین منظور در این مقاله به آموزش تنظیم ساعت گوشی سامسونگ پرداخته شد تا به صورت دستی یا خودکار آن را تنظیم نمایید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *