تن مگ » سلامتی و پزشکی » معرفی 10 تا از روش های ترک خود ارضایی بدرد بخور !

معرفی 10 تا از روش های ترک خود ارضایی بدرد بخور !

روش های ترک خود ارضایی
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

یکی از مشکلاتی در طی سال های اخیر بین نوجوانان و جوانان و حتی در برخی از افراد بزرگسال رایج شده، خود ارضایی است. طبق بررسی های انجام شده، 100 درصد مردان و 75 درصد از خانم ها حداقل یک بار خود ارضایی را تجربه کرده اند.

اما در برخی موارد خود ارضایی صرفا به چند بار ختم نمی شود. بلکه در صورتی که این کار به صورت مداوم تکرار شود، به یک عادت و بیماری تبدیل خواهد شد. به همین دلیل روانشناسان و پزشکان همواره روش های مختلفی را برای ترک خود ارضایی معرفی می کنند تا افراد درگیر با این مشکل، سلامت ذهنی خود را به دست آورند.

در برخی موارد محققین عقیده دارند که اگر خود ارضایی به صورت مکرر و به یک عادت روزانه تبدیل شود، تا حدی که فرد در هر شرایطی مانند محیط کار یا درس دست به این کار بزند، به یک اختلال تبدیل شده و درمان آن سخت تر خواهد بود. به همین منظور در این مقاله از سایت تن مگ قصد داریم روش های ترک خودارضایی از نظر علمی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

روش های ترک خودارضایی

به طور کلی خودارضایی از سن 18 ماهگی آغاز شده و حتی تا 5 سالگی نیز ادامه پیدا می کند و به اوج خود می رسد. حتی در صورتی که خود کودک یا والدین او از این موضوع بی اطلاع باشند. اما مشکل اصلی از زمانی آغاز می شود که فرد در هر شرایطی و هر زمان که احساس نیاز کند، با روش های مختلف دست به خود ارضایی می زند و سعی دارد به ارگاسم برسد.

در صورتی که فرد در چنین شرایطی قرار بگیرد و برای ارضای این نیاز زمان و مکان را نشناسد، در بلند مدت عوارض زیادی برای او به همراه خواهد داشت. به همین منظور قبل از این که دچار اختلالات روانی و حتی جسمی و جنسی شوید، باید راه های عملی ترک خود ارضایی را انجام دهید. در ادامه به معرفی 10 مورد از روش های مهم و کاربردی برای ترک خود ارضایی می پردازیم.

 

1. پرهیز کردن از تماشای فیلم های پورن

پرهیز کردن از تماشای فیلم های پورن

یکی از ساده ترین و البته موثرترین روش ها برای ترک خود ارضایی، تماشا نکردن فیلم های پورن است. محتوای فیلم های پورن و تماشا کردن آن باعث افزایش میل جنسی می شود. به همین دلیل اولین راه کار مهمی که برای ترک خود ارضایی پیشنهاد می شود، خودداری از تماشای تصاویر و فیلم های پورن از هر طریقی است. در واقع برای ترک این کار، می توانید از هر راه و روشی که مانع تماشای فیلم ها می شود، استفاده کنید.

برای مثال اگر نیاز است برای مشاهده یا دانلود تصاویر و فیلم های پورن از فیلترشکن استفاده کنید، دسترسی خود را به این فیلترشکن ها محدود کنید یا به طور کامل فیلترشکن ها را از روی سیستم یا تلفن همراه خود حذف کنید. حتی در صورتی که از گذشته فیلم ها و تصاویر پورن را روی موبایل یا سیستم خود ذخیره کرده اید، آن ها را حذف کنید تا هیچ راهی برای مشاهده مجدد این موارد نداشته باشید.

 

2. صرف زمان بیشتر با دوستان و اطرافیان

صرف زمان بیشتر با دوستان و اطرافیان

یکی از مهم ترین عواملی که باعث افزایش تمایل برخی افراد برای خود ارضایی می شود، تنهایی یا داشتن وقت اضافه است. در صورتی که زمان خود را با دوستان و آشنایان پر کنید، می توانید ذهن خود را مشغول کرده یا تمرکز خود را روی کارهای معمولی یا مهیج قرار دهید.

حتی یکی از روش های دیگری که برای پر کردن زمان فراغت و تنهایی پیشنهاد می شود، شرکت در کلاس های ورزشی و هنری و آشنا شدن با افراد جدید است. با این کار زمانی برای خود ارضایی کردن یا تمرکز روی این موضوع نخواهید داشت.

 

3. برای درمان خودارضایی صبور باشید

برای درمان خودارضایی صبور باشید

به طور کلی روش های مختلفی برای درمان خود ارضایی وجود دارد که شامل روش های خانگی یا درمان با سکس تراپیست یا مراجعه به روانشناس است. در هر صورت باید برای درمان شدن و ترک خود ارضایی به صورت کامل، صبور باشید.

برای مثال اگر با دو روش ذکر شده در بالا، کم کم بخواهید خود ارضایی را کنار بگذارید، به زمان زیادی نیاز دارید تا ذهن خود را از انجام این کار منحرف کنید. این موضوع در مورد مراجعه به سکس تراپیست و روانشناس نیز صدق می کند. چون در برخی موارد لازم است که چندین ماه متوالی با این افراد گفتگو کنید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

 

4. فعال باشید

فعال باشید

طبق بررسی های انجام شده، یکی از مهم ترین عواملی که باعث انجام خود ارضایی توسط زنان و مردان در سنین مختلف می شود تخلیه نشدن انرژی های درونی است. در واقع برخی افراد که دست به خود ارضایی می زنند، به دلیل احساس ضعف درونی است که در وجود خود احساس می کنند و از طریق خود ارضایی کردن سعی دارند که این احساس را برطرف کنند.

بنابراین یکی از روش های مهم برای تخلیه انرژی های درونی این است که فعال باشید. برای مثال می توانید با مشخص کردن یک یا چند هدف برای زندگی تان و همچنین تمرکز روی آن به صورت ناخود آگاه زمانی برای تمرکز روی خود ارضایی یا راه های انجام آن باقی نمی ماند. بنابراین توصیه می شود تمرکز و زمان خود را روی یادگیری یک مهارت جدید قرار داده و برای انجام و یادگیری آن مهارت تمرین و تکرار داشته باشید.

 

5. ایجاد انگیزه برای ترک خود ارضایی

ایجاد انگیزه برای ترک خود ارضایی

شروع کردن برای انجام هر کاری نیاز به انگیزه دارد. برای مثال برای ترک خود ارضایی نیز می توانید با این انگیزه راه درمان را شروع کنید که می توانید به بهبود سلامت روح و جسم خود کمک کنید.

چون همان طور که می دانید انجام خود ارضایی در صورتی که به یک عادت و اعتیاد تبدیل شود، عوارض ناخوشایند زیادی به همراه دارد. بنابراین زمانی که برای ترک آن یک انگیزه داشته باشید، خود را موظف می کنید که به انجام روش های ترک خود را ارضایی پایبند باشید.

 

6. تمرکز روی ضمیر ناخودآگاه

تمرکز روی ضمیر ناخودآگاه

یکی دیگر از روش های موثری که روانشناسان برای ترک و درمان خود ارضایی پیشنهاد می کنند، تمرکز و توجه به ضمیر ناخودآگاه است. چون  عادت ها و ضمیر ناخودآگاه شما ارتباط مستقیمی با یک دیگر دارند. زمانی که تشخیص دهید که چه عواملی باعث ایجاد احساس ارضا شدن را در شما ایجاد می کند، با روح و بدن خود آشنا شده و با تمرکز بهتری خود ارضایی را ترک خواهید کرد.

 

7. تغییر در الگوی یادگیری

تغییر در الگوی یادگیری

ذهن انسان یک الگوی یاد گیرنده بسیار فعال و پیشرفته است که می تواند با تغییر پیدا کردن، الگوی رفتاری خود را هم تغییر دهد. برای مثال در صورتی که در روز ساعات زیادی را در خانه یا محیط کار تنها هستید یا زمان زیادی برای فکر کردن دارید، در این ساعات الگوی رفتار و یادگیری خود را تغییر دهید. برای مثال زمانی را به قدم زدن یا چای میل کردن یا گفتگو با همکاران اختصاص دهید.

زمانی که مغز شما یاد بگیرد که زمانی برای فکر و تجسم خود ارضایی ندارد، پس از مدت کوتاهی دیگر تمایلی به مسائل جنسی ناشی از خود ارضایی نخواهد داشت. بنابراین زمان و مسیر خود را سعی کنید از هر الگو یا رفتاری که باعث تمایلات جنسی می شود، منحرف کنید.

 

8. توجه و اصلاح تغذیه

توجه و اصلاح تغذیه

 طبق بررسی های انجام شده، همه افراد به صورت ژنتیکی سیستم بدنی و مکانیزم مختص خود را دارند. به همین دلیل علاوه بر تاثیرات روح و روانی فرد که باعث افزایش تمایل او به خود ارضایی می شود، عوامل جسمی و ژنتیکی هم در افزایش تمایلات جنسی بی تاثیر نیست. برای مثال در برخی موارد مصرف برخی از داروها یا مواد غذایی که به اصطلاح که باعث گرم شدن مزاج فرد می شود، تاثیر زیادی در افزایش تمایلات جنسی و میل به خود ارضایی نیز دارد.

به همین دلیل یکی از بهترین روش هایی که باعث کنترل و کاهش میل جنسی می شود، توجه به نوع تغذیه و اصلاح آن در مواردی است که حجم یا دفعات مواد غذایی گرمیجات زیاد است.

 

9. مراجعه به روانشناس یا سکس تراپیست

مراجعه به روانشناس یا سکس تراپیست

در برخی موارد، در صورتی که فرد برای ترک خود ارضایی انگیزه کافی داشته باشید، با انجام و رعایت روش های ذکر شده در بالا می تواند برای ترک این مشکل اقدام کند. اما در صورتی که میزان تمایلات جنسی فرد به حدی زیاد باشد که با روش های ساده و رایج هم نتواند این میل را در خود کاهش دهد، مراجعه به روانشناس یا سکس تراپیست کاملا ضروری و لازم است.

در واقع با توجه به این که این افراد مهارت و تجربه کافی برای درمان خود ارضایی را دارند، به شما در این مسیر که گاها ممکن است طولانی و زمان بر باشد، کمک می کنند.

چون ممکن است در مسیر درمان با چالش ها یا سوالاتی روبرو شوید که نیاز به دریافت مشاوره یا در میان گذاشتن موضوع است. بنابراین وجود یک سکس تراپیست یا رواشناس کمک می کند تا دوره و زمان درمان شما کوتاه تر و بهتر طی شود.

 

10. برنامه ریزی داشته باشید

برنامه ریزی داشته باشید

ترک کردن خود ارضایی به یک باره و در یک مرحله به راحتی امکان پذیر نیست. چون همان طور که می دانید این عادت در طی یک مدت زمان طولانی و بلند مدت ایجاد شده است. به همین دلیل درمان و ترک آن نیز به زمان زیادی نیاز دارد.

بنابراین زمانی که یک برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید، می توانید درمانی موثرتر و سریع تر داشته باشید. بنابراین برای برنامه ریزی کردن یک تقویم یا دفترچه یادداشت داشته باشید تا هر اتفاق یا مشکلی که در روند درمان تجربه می کنید، یادداشت کنید. با این کار از روند درمان خود مطلع خواهید شد.

 

جمع بندی

 با توجه به این که میزان خود ارضایی امروزه به دلایل مختلف بین خانم ها و آقایان در سنین مختلف افزایش یافته، در این مقاله به بررسی روش های موثر برای درمان و ترک خود ارضایی پرداختیم. در صورتی که با این مشکل مواجه هستید و به نوعی به یک عادت برای شما تبدیل شده، با مطالعه این مطلب و انجام روش های ذکر شده، می توانید برای ترک خود ارضایی اقدام کنید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *