تن مگ » بازی و سرگرمی » معرفی 10 تا از بهترین بازی های فکری در ایران!

معرفی 10 تا از بهترین بازی های فکری در ایران!

بهترین بازی های فکری در ایران
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

یکی از مهم ترین بازی و سرگرمی های مفید و کاربردی برای کودکان، انجام بازی های فکری است. بازی های مختلفی برای سرگرم کردن کودکان وجود دارد که می تواند ساعت ها آن ها را مشغول کرده و باعث تحرک آن ها شود. اما صرفا تحرک جسمی کافی نیست و برای تقویت قوه رشد ذهنی کودکان لازم است که برخی اوقات را صرف بازی های فکری کنند. خوشبختانه امروزه انواع بازی های فکری متناسب با کودکان برای سنین مختلف وجود دارد.

بنابراین کودکان و خانواده ها بر حسب سلیقه و شناختی که در مورد بازی ها دارند، می توانند بهترین بازی های فکری را انتخاب کنند. برای آگاهی و شناخت بیشتر نیز در ادامه این مقاله از سایت تن مگ به معرفی 10 مورد از بهترین بازی های فکری در ایران می پردازیم.

 

معرفی بهترین بازی های فکری در ایران

در قسمت قبل در مورد اهمیت و مزایای مختلف بازی های فکری صحبت شد. بنابراین در صورتی که قصد خرید و انتخاب بهتری برای بازی های فکری خانوادگی یا تک نفره را دارید، همراه ما باشید تا بهترین بازی ها در این زمینه را معرفی کنیم.

 

1. ماجراجوی زیر خاکی

بازی ماجراجوی زیر خاکی

یکی از بهترین بازی های فکری ایرانی که مشابه با بازی فکری Dead Man`s Draw است، بازی ماجراجوی زیر خاکی می باشد. در این بازی، بازیکنان همگی به دنبال جمع کردن و به دست آوردن اشیا عتیقه و قیمتی هستند. بنابراین کسی که در آخر بازی بتواند تعداد اشیاء عتیقه بیشتری جمع آوری کند، برنده خواهد بود.

یکی از بهترین ویژگی های این بازی این است که می توانید در جمع های خانوادگی هم از آن استفاده کنید و ساعت ها سرگرم شوید. علاوه بر این، از جمله مزایای این بازی می توان به ساده و آسان بودن آن، تصویرگری عالی در بازی، و نتایج غیر قابل پیش بینی و مهیج آن اشاره کرد.

 

2. راز جنگل

بازی راز جنگل

یکی دیگر از بهترین بازی های فکری و جذاب، بازی راز جنگل است. داستان این بازی بدین صورت است که یک پادشاه معروف تصمیم می گیرد که برای خود جانشین معرفی کند. همچنین این پادشاه در کنار یک جنگل پر رمز و راز زندگی و حکمرانی می کند و صحبت هایی در مورد وجود گنج هایی در این جنگل وجود دارد. به همین دلیل شاه تصمیم می گیرد که یک مسابقه برگزار کرده و در آن از افرادی که ادعا می کنند که لایق شاه بودن هستند، 3 گنج از جنگل پیدا کنند.

بنابراین روال بازی فکری راز جنگل این است که وارد جنگل شده و باید با افراد دیگر برای پیدا کردن گنج ها تلاش و رقابت کنید. ویژگی مهیج این بازی این است که در آن خطرات مختلفی وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید. علاوه بر این، یکی از بهترین ویژگی های این است که می توان به صورت گروهی و با 2 تا 6 نفر از دوستان خود در این بازی شرکت کنید. سبک این بازی استراتژیک است و برای افراد 7 سال به بالا پیشنهاد می شود.

 

3. دژ

بازی دژ

یکی از بهترین بازی های فکری جذاب و مهیج برای افراد ماجراجو، بازی دژ است. همان طور که می دانید هیچ کدام از ما تجربه زندگی کردن در دژ را نداریم. اما با خرید بازی دژ و شرکت در آن، می توانید در مورد تاریخ گذشته اطلاعات زیادی به دست آورید و این سبک از زندگی را تجربه کنید. روال این بازی بدین صورت است که افراد با یک دیگر رقابت می کنند که برای خود یک شهر جذاب بسازند و در آن حکم فرامایی کنند.

زمانی که یک بازیکن بتواند هفتمین سازه را در این بازی بسازد، بازی به پایان می رسد. بازی دژ توسط شرکت هوپا طراحی شده و به عنوان یکی از بهترین بازی های فکری با سبک استراتژیک محسوب می شود. این بازی برای افراد بالای 10 سال مناسب است و پیشنهاد می شود. همچنین می توانید به صورت جمع های 7 تا 10 نفره در آن شرکت کنید.

 

4. جالیز

بازی فکری جالیز

یکی از بازی های فکری ایرانی که در فضایی ساده و با تصاویری ساده و جذاب طراحی شده، بازی فکری جالیز است. در این بازی هر کدام از بازیکنان دارای جالیزهای مختص خود هستند و و می توانند با کاشت محصولات مختلف در آن و همچنین فروش آن به یک دیگر درآمد داشته باشند.

بنابراین می توان گفت که این بازی فکری، تاثیر ویژه ای در بهبود و تقویت قوه تصمیم گیری و هوش مالی افراد دارد. علاوه بر این، با انتخاب این بازی به تقویت مهارت های مختلف از جمله مهارت پیش بینی، ریسک پذیری و مهارت های ارتباطی خود کمک ویژه ای می کنید. این بازی را می توانید با 3 نفر از دوستان خود تجربه و بازی کنید.

 

5. کهربا

بازی فکری کهربا

بازی کهربا جز بازی های فکری و استراتژیک محسوب می شود که طرفداران زیادی هم دارد. این بازی از روی نسخه خارجی آن به نام Splendor طراحی شده است. در این بازی باید مانند یک سرمایه گذار فکر کنید و تصمیم بگیرید. طراحی جذاب این بازی به صورتی است که شما را به دوره رنسانس می برد و تجربه ای لذت بخش را در آن به دست خواهید آورد.

در دوره رنسانس افراد معادن بزرگ و مختلفی دارند و با یک دیگر رقابت می کنند تا به بزرگ ترین جواهر ساز شهر خود تبدیل شوند. یکی از بهترین ویژگی های این بازی فکری، تقویت مهارت های مختلف از جمله مهارت ریسک پذیری و تصمیم گیری است. بنابراین می توان گفت خرید آن به بزرگسالانی که بازی فکری علاقه دارند، پیشنهاد می شود.

 

6. گربه های انفجاری

بازی فکری گربه های انفجاری

بازی گربه های انفجاری یک بازی فکری کارتی است که برای همه افراد در سنین مختلف از کودک تا بزرگسال مناسب است. یکی از جذاب ترین ویژگی های این بازی این است که اتفاقات پیش بینی نشده و مهیجی در آن وجود دارد که آن ها را در طول بازی تجربه خواهید کرد.

وجود این اتفاقات پیش بینی نشده در طول بازی بیشتر جنبه سرگرم کننده و فان دارد. یکی از بهترین ویژگی های این بازی تصویر سازی عالی و ویژه آن است که بازی را برای همه افراد حتی بزرگسالان مهیج و جذاب می کند.

 

7. کاپوچین

بازی فکری کاپوچین

برخلاف سایر بازی های معرفی شده در بالا، بازی کاپوچین برای کودکان مناسب است و پیشنهاد می شود. استفاده از این بازی برای کودکان کمک ویژه ای به تقویت و تطبیق پذیری رنگ برای آن ها می کند. یکی از ویژگی های مطلوب این بازی فکری این است که می توانید به صورت همزمان با افراد دیگر بازی کنید و نیازی نیست که صبر کنید تا نوبت شما برسد.

بنابراین هر چه سرعت عمل بیشتری در این بازی داشته باشید، برنده خواهید شد. طراحی این بازی به صورتی انجام شده که می توانید مهارت های مختلف و چندگانه را به کودکان خود آموزش داده آن ها را تقویت و رشد دهید.

 

8. استوژیت

بازی فکری استوژیت

یکی دیگر از بازی های مهیج و سرگرم کننده، بازی فکری استوژیت است. در این بازی با مهارت های مختلف داستان سرایی و کمک گرفتن از قوه تخیل آشنا خواهید شد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که زمان انجام این بازی در خود باید تقویت کنید، قدرت ذهن خوانی و کمک گرفتن از تجربیات قبلی شما برای تخیل و داستان سرایی است.

بنابراین می توان گفت مهم ترین اصل در این بازی که باعث برنده شدن فرد می شود، بالا بودن قدرت ذهنی آن است. این بازی برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه بسیار مناسب است و می تواند به خوبی شما را سرگرم کند.

 

9. اونو

بازی فکری اونو

 بازی اونو (Uno) یک بازی فکری ایرانی و سرگرم کننده و ساده است. در این بازی تعدادی کارت وجود دارد که می توانید از آن در جمع های 2 تا 10 نفره استفاده کنید. اما ویژگی مهم آن این است که هر چه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، به هیجان بازی نیز افزوده خواهد شد. شرط برنده شدن در این بازی این است که باید تمام کارت های خود را قبل از سایر بازیکنان تمام کنید.

 

10. ژاندارمری

بازی فکری ژاندارمری

بازی فکری ژاندارمری نیز یک بازی فکری ایرانی و محبوب بین افراد مختلف است. در این بازی استراتژیک تصور بر این است که در یک ژاندارمری حضور دارید و پرونده های مختلف را بررسی می کنید. بنابراین فردی در این بازی معمایی و جذاب برنده است که زودتر از بقیه بازیکنان بتواند مجرم اصلی را پیدا کند.

 

جمع بندی

همه ما به دنبال روش های مهیج و سرگرم کننده ای برای پر کردن اوقات فراغت یا در جمع های دوستانه و خانوادگی هستیم. یکی از بهترین روش ها خرید بازی فکری است. به همین منظور در این مقاله به بررسی و معرفی مزایای بازی فکری و 10 مورد از بهترین بازی های فکری خانوادگی و کارتی و… پرداخته شد تا با شناخت بیشتر بتوانید بازی مورد علاقه تان را خریداری کنید.

اشتراک گذاری مطلب:
تبلیغات شما در تن مگ برای تبلیغات در سایت ما کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید و پلن های تبلیغاتی ما را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *